Zahraniční

Na Ukrajině proběhla výměna oligarchů. Místo Porošenka povládne Kolomyjskij

Zelenskyj vykonal přísahu a stal se prezidentem Ukrajiny. Jeho první krok byl rozpuštění parlamentu. Dále se chystá vyměnit všechny Porošenkovy loutky na vedoucích místech za nové loutky Kolomyjského. Nabídl také ukrajinské občanství Rusům na Donbasu. Co se týče vztahu s Moskvou, nic se nemění, Kolomyjskij je stejně nenávistný
jako předchozí oligarcha.

Inaugurace se zůčastnili prezidenti pěti zemí, na Putina se "zapomnělo". Chtělo by se mi říct, jaká škoda, vždyť Ukrajinci i Rusové jsou Slované a mají k sobě kulturně i jinak blízko, ale pak jsem si uvědomil, že ani loutka Zelenskyho, ani vládnoucí a zemi rabující oligarchové na Ukrajině žádní Slované nejsou. Chudáci Ukrajinci.

Zdroj: iDnes

Švédsko vydá zatykač na Assangeho

Švédská prokuratura v pondělí oznámila, že požádala o formální zadržení zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange, který je nyní ve vazbě v Británii a ve skandinávské zemi čelí obvinění ze znásilnění. Vyhovění žádosti by znamenalo první krok v procesu vydání Australana z Británie do Švédska.

_______
Švédské ženy jsou denně znásilňovány hordami okupantů z Třetího světa a policie nekoná. Místo toho pět let pronásleduje člověka za to, že si kdesi kdysi nevzal kondom, přitom by dotyčný měl být spíše kandidát na Nobelovu cenu. Trapnost této frašky, tragikomičnost, ubohost, malost těch, kteří to osnovují, z toho čouhá jako sláma z bot. Alfred Nobel se v hrobě otáčí.

Zdroj: iDnes

Dokonalé spiknutí: Digitální vražda a vymazání ze světa.

Mašinerie ukázala svou sílu. Jak zlikvidovat nepřítele Deep state? Okno také do naší blízké budoucnosti. Zkuste nahlas říci Alex Jones. Tohle tu ještě nebylo.

Známý americký novinář Alex Jones, jak to vypadá, se oficiálně stal prvním člověkem, jenž byl vyřazen ze seznamu lidí žijících na této planetě. Byly mu zablokovály účty na sociálních sítích, e-mailové účty, všechny internetové zdroje a vyřazeny z provozu jeho bankovní karty.

Celý článek: Protiproud

Zemřel Niki Lauda.

Ve věku 70 let v pondělí zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Niki Lauda. S odvoláním na rodinu legendárního rakouského jezdce o tom v úterý informovala agentura APA. Laudu, který se věnoval také podnikání v leteckém průmyslu, v poslední době trápily vážné zdravotní problémy.

Tituly mistra světa ve formuli 1 získal Lauda v letech 1975, 1977 a 1984. Spojen je se stájí Ferrari, i když pro vzpínajícího se koně získal jen první dva tituly, poslední vyhrál s McLarenem.

Celý článek: Novinky.cz

Z domova

Po internetu se „tichou poštou“ šíří film, ze kterého mají elity vítr. Nemohl do televize ani do kina. Jako za starých časů?

Po internetu se šíří tichou poštou „undergroundový“ film, ze kterého mají současné probruselské elity osypky. Zamýšlí se totiž nad bilancí našeho členství v Evropské unii a otevírá diskusi, která v Česku nikdy neproběhla, ačkoli měla. I proto snímek s „nebezpečným“ názvem „nezapadá do dramaturgických plánů“…

„Tento projekt je kompletně financován mimo zdroje EU. Díky Bohu!“ běží na obrazovce, která graficky připomíná pamětníkům dobře známý monoskop. Do toho hraje závěrečná věta Beethovenovy Deváté symfonie, známá i jako zhudebněná Schillerova báseň Óda na radost. A v posledních letech takéneoficiální hymna Evropské unie. Tóny kontrabasu však naznačují, že spíš než na radost se v následujících třiapadesáti minutách bude brnkat na poněkud temnější struny. Ty, které je dnes moderní a žádoucí umlčovat, ignorovat, blokovat či alespoň haně.

Řeč je o filmu s výbušným názvem Pryč z EU, který jen pár týdnů po zveřejnění získává punc nebezpečného undergroundového dílka, jež budí v některých kruzích doslova paniku.

Celý článek: Časopis Šifra

Viseo: Youtube

Z KSČM

Vostrá na ČT: Pokud navrhovaný rozpočet se schodkem 40 miliard nebude nasměrován na zvýšené investice, tak bude pro nás problém takový rozpočet podpoři.

Ministerstvo financí připravilo návrh rozpočtu na příští rok se schodkem 40 miliard korun. KSČM požaduje schodek 30 miliard.

Jsme přesvědčeni o tom, že pokud je doba ekonomického růstu, byť zpomaleného, tak je na čase snižovat schodek státního rozpočtu, rozhodně by měl být menší než 40 miliard. Předpokládám, že o návrhu budeme s vládní koalicí jednat. Pokud těn navrhovaný rozpočet nebude nasměrován na zvýšené investice, tak pro nás bude problém takový rozpočet podpořit.

Video: Facebook

Dvojí kvalita je podvod

Odlišná kvalita zboží, prodávaného pod stejnou značkou a ve stejném balení u nás a na Západě, se stala jedním z hlavních témat předvolebního boje. Nejde ovšem o žádnou novinku. Už před dvěma lety průzkum ministerstva zemědělství ukázal, čeho si lidé všimli dávno: potraviny prodávané v pěti evropských zemích pod stejným označením se výrazně liší od těch, které se prodávají v Česku.

Z 21 produktů byly zcela shodné jen tři. Rozdíly v kvalitě potravin potvrdily hlavně v porovnání s Německem a Rakouskem. Složení se lišilo nejen u potravin, ale také u drogistického zboží, například pracího prostředku.

Celý článek: Mediální úsek ÚV KSČM