Zahraniční

Požáru v Notre-Dame předcházela série vandalských útoků proti kostelům.

Byl by to „zlatý hřeb“, kdyby nešlo o nešťastnou náhodu. Požáru ve slavném chrámu Notre-Dame předcházela v předchozích týdnech série útoků proti kostelům ve Francii. Před měsícem se například někdo pokusil podpálit nedaleký pařížský kostel svatého Sulpicia.

Jasně, nešťastná náhoda. Jak jinak. A celý článek na iDnes se nese v duchu vandalové poničili... Bla, bla, bla. Jací že to byli "vandalové", tomu se článek důsledně vyhýbá. Tak já to autorům textu řeknu, když se to bojí říct oni. Byli to muslimové. A ty kostely neničí jen ve Francii, ale také v Belgii, Německu, Anglii, prostě všude, kde okupují.

Kdo zapálil Notre-Dame pár dnů před největším církevním svátkem, se neví, ale vzorec chování okupantů je dost dobře čitelný, že?

Celý článek: iDnes

Vysielacie stožiare mobilného signálu na streche. Nevypovedateľná "zmluva s diablom."

Dva články, ktoré popisujú situáciu na Slovensku.

Reportáž RTVS - OBČAN ZA DVERAMI: (Ne)verejný záujem? Alebo Ako sa (ne)zbaviť mobilného operátora z vlastnej strechy.

V stručnosti ide v oboch článkoch o to, že občania v dobrej viere uzatvoria s mobilným operátorom zmluvu o prenájme svojej strechy napríklad na 10 rokov. Keď zmluva skončí, požiadajú mobilného operátora o odstránenie stožiara. Namiesto toho sa dozvedia, že vysielač sa stal komunikačnou infraštruktúrou prevádzkovanou "vo verejnom záujme" a že teda mobilný operátor ju tam môže nechať napriek ukončenej nájomnej zmluve a dokonca napriek súdnym žalobám. Občania, hoci sú vlastníci bytovky, strácajú akékoľvek právo narábať so svojou strechou, navyše je na ich dom uvalené automaticky v katastri vecné bremeno. Jediný rozdiel oproti pôvodnej nájomnej zmluve je v tom, že po uplynutí zmluvy (alebo jej vypovedaní zo strany vlastníkov bytovky) môže mobilný operátor používať ich strechu zadarmo.
Celý článek: Elektrosmog.info

Srílanské úřady věděly o hrozbě atentátů dva týdny, tvrdí mluvčí vlády.

Úřady na Srí Lance měly informace o hrozících atentátech už 4. dubna, přiznal v pondělí mluvčí vlády Radžita Senaratne. Informace o hrozbě se ale k premiérovi nedostaly, tvrdí mluvčí a jeho slova potvrzují i někteří ministři. V praxi se tak projevila komplikovanost srílanského bezpečnostního aparátu, podotýká BBC.

Zdroj a celý článek: Novinky.cz

Byl použit vojenský termit k zapálení Notre-Dame? Odborník přináší novou verzi příběhu.

Architekt zodpovědný za dílo katedrály, Benjamin Mouton, říká, že oheň nezačal v zóně rekonstrukce. Uvedl, že 800 let starý dub nehoří, pokud nemá pomocníka, který by s tímto procesem pomohl.(Video)

Zdroj a celý článek: AC 24

Ilegální migranti ze vzteku zapalují řecká pole.

Zklamaní migranti v Řecku zapalují pole, protože se jim nepodařilo dostat přes hranice - viz odkaz.
Zdroj:

Poznámka:Kalifornie je tzv. "sanctuary state", který vzdoruje Trumpovi a poskytuje útočiště masám nelegálních migrantů. A požáry jsou tam každým rokem ničivější. Již v roce 1996 podezřívali kalifornští požárníci ilegály z Mexika, že mnohá ohniska požárů zakládají. V současnosti tomu pravděpodobně nebude jinak - je jen více migrantů a větší cenzura.

OSN šturmuje k dalšímu šílenému globálnímu zákonu - má být podepsán letos na podzim.

OSN ekologický globální zákon mají členské země schvalovat letos v září na valném shromáždění OSN

Předběžný pakt navrhl Macron a má zaručit každému právo na čisté životní prostředí a má členské státy zavázat k vytvoření soudních procesů, které by hnali znečišťovatele k odpovědnosti. Na jeho dodržování by měly dohlížet - jak jinak - neziskové organizace.

Nástin zákona vypadá dost nebezpečně

Na příklad v článku 6 se píše:

"Pokud existuje riziko vážných nebo nevratných škod, nedostatek vědecké jistoty nesmí být použit jako důvod pro odložení přijetí účinných a přiměřených opatření k zabránění zhoršování životního prostředí."

To znamená, že si kdokoli může o čemkoli prohlásit, že to může způsobit nevratné ekologické škody a i bez vědeckého potvrzení této teorie budeme muset poskakovat podle neziskovek a "zjednávat nápravu." Kdo za nás v OSN jedná? Proč o tom neinformuje veřejnost? Jak je možné, aby někdo dělal zákony o nás bez nás a aby to pak za nás v tichosti schválil náš ministr zahraničí nebo premiér? To není demokracie, to je diktatura. Proč platíme a udržujeme při životě OSN?

Zdroj: Towards a Global Pact for the Environment

Z domova

Blížíme se k fašismu, mezi lidmi se šíří strach. Petr Hampl vysvětluje, proč v kavárně propukla panika z nové strany Václava Klause.

V tuto chvíli je tu šest parlamentních stran, které prosazují stejný program, stejný politický styl a zastupují stejnou skupinu lidí: ODS, ČSSD, TOP 09, STAN, KDU-ČSL a Piráti. Rozdíly jsou kosmetické. Chcete předsedu v obleku, nebo s dredy? Vousatého, nebo oholeného? Jiný rozdíl nen".

Blížíme se k fašistickému režimu, ale pořád si u nás žijeme mnohem svobodněji než lidé v západní části Evropy. Nicméně pokud nedojde k radikální politické změně, dlouho to nevydrží. Seznam témat, o kterých je zakázáno mluvit na veřejnosti, rychle roste. A státní moc i neziskovky postupují stále bezohledněji."
br />Celý článek: Parlamentní listy

Sněmovna přehlasovala veto Senátu a schválila zdanění církevních restitucí.

Poslanecká sněmovna přehlasovala veto Senátu a schválila zdanění církevních restitucí, které si KSČM dala jako podmínku pro toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD. Senátoři už oznámili, že se obrátí na Ústavní soud. Pro zdanění hlasovalo 114 poslanců z řad ANO, ČSSD, KSČM a SPD. K přehlasování horní parlamentní komory je potřeba 101 poslanců. Proti zdanění zvedli ruce poslanci ODS, Pirátů, TOP 09, KDU-ČSL a hnutí STAN.

Kdo jak hlasoval, si můžete prohlédnout: ZDE

Celý článek: Novinky.cz

Dobroserové a zrádci podali návrh novely antidiskriminačního zákona, jde o velmi nebezpečnou věc.

Nepřátelé, kolaboranti, zrádci, hlupáci, prospěcháři, zkrátka celá ta chátra, kterou jsme si zvolili, podala novelu na zpřísnění antidiskriminačního zákona.

Nově by podle normy, pod kterou jsou podepsaní poslanci ANO, Pirátů a ČSSD, mohli podávat žaloby nikoliv pouze diskriminovaní jedinci, ale například i neziskové organizace. Novela též umožňuje hromadnou žalobu, přičemž důkazní břemeno by před soudem ve všech případech leželo na žalované straně. To je něco, co se v historii justice vyskytuje velmi málo, jestli vůbec. Myslím, že ani nejhorší diktátorské režimy takhle neohýbaly základní premisy moderního práva postaveného na řecko-římském právu starověku.

Podrobný rozbor najdete na Desítce: ZDE

Celý článek: Novinky.cz

Chudoba pracujících Čechů.

Nedávno jsem byla v místě, kde bydlím, v obchodě svědkem situace, kdy se asi desetileté dítě ptalo maminky, proč toho kupuje tak moc, jestli to je ve slevě? Tedy – levnější než obvykle, beze slevy.

To je naprosto příšerné, dítě z rodiny, kde zjevně musí počítat, kolik za co vydají, má finanční gramotnost zvládnutou a uvědomí si, že maminka bere něčeho více, než obvykle, tak to je asi zlevněné, jinak by to nekoupila, protože naše rodina NA TO NEMÁ PENÍZE!!!

Co se to děje za svinstvo, že DĚTI se starají, kolik toho maminky kupují? Děti v tomto věku mají žít bezstarostné dětství a nikoliv prožívat úzkosti o finanční stránku své rodiny a předčasně takto dospívat.

Celý článek: Aliance národních sil

Z KSČM

Vojska USA u nás? Zpevňování mostů, zájem o letiště, říká Kohlíček z KSČM. Brojil proti Američanům v Německu.

Odpovědí na mírové aktivity tisíců obyčejných obyvatel bavorského Ansbachu je ze strany americké armády ještě větší rozšiřování její vojenské základny v blízkém Katterbachu, dvojnásobek těžkých bitevních vrtulníků a umístění nového typu raket Patriot. To zaznělo na velikonočním mírovém pochodu a na manifestaci, které uspořádali tamní aktivisté a na které již pravidelně jezdí několik desítek členů a podporovatelů KSČM ze západních Čech.

Celý článek: Parlamentní listy

Recept pro komika? Míň slibovat, víc dělat.

Populární ukrajinský stand up komik a herec Volodymyr Zelenskyj vyhrál prezidentské volby s drtivou převahou, což podle analytiků svědčí o tom, že za vítězství do značné míry vděčí i nepopularitě dosluhující hlavy státu.

Těžko říci, jak si Zelenskyj poradí s konfliktem na Donbasu, který si od jara 2014 vyžádal na 13 000 mrtvých. Vítěz voleb sice prohlásil, že má plán, ale ještě o něm nic bližšího neprozradil.

Celý článek: Halo Noviny

Ondráček na ČT: Chápu výhrady státních zástupců a soudců, protože znám výroky Marie Benešové. Ona se nebojí kritiky jejich práce a pokud jim má takový člověk dělat ministra, tak mají oprávněný důvod se bát.

Zdeněk Ondráček byl v úterý 23. dubna hostem pořadu Události, komentáře na ČT24. Diskutoval s Dominikem Feremi (TOP 09) mj. o výměnách ve vládě, konkrétně na postu ministra spravedlnosti, kde Jana Kněžínka nahradí Marie Benešová, která je spojována s kauzou "Justiční mafie". Soudcovská unie se obává čistek na nejvyšším státním zastupitelství a chce vysvětlení.
Záznamm na ČT: Klik ZDE

Němci vyhráli, lepších potravin se nedočkáme. Děkujte komisi a Junckerovi, říká Konečná.

Evropská komise před dvěma týdny hodila vidle do přísnějšího posuzování dvojí kvality potravin a podlehla tak mimo jiné tlaku německých supermarketů, tvrdí europoslankyně za KSČM Kateřina Konečná. Podle ní se jiné složení výrobků pro východoevropský trh mělo dostat na seznam nekalých praktik. To ale orgán pod vedením Jeana-Claudea Junckera neumožnil, protože dle slov Konečné požadoval jednohlasné stanovisko všech členských států. „Bylo jasné, že Němci to zamítnou, bylo by to pro ně nevýhodné“ podotýká Konečná v rozhovoru s Pavlem Štruncem. Vysvětlení, že Češi mají jiné chutě, považuje za hloupou obezličku.

Záznam videa: Klik na video

S. Marková: Nezavírejme oči před násilím (nejen) na seniorech.

V souvislosti s často rozjitřenou diskuzí kolem ratifikace Úmluvy Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí bychom neměli přehlížet problém, který bude narůstat nejen v souvislosti s postupným stárnutím obyvatel, ale i zvyšujícími se - často přehlíženými – různými formami násilí v celé společnosti. Mnoho z nás vidí dnešního seniora jako aktivního člověka s téměř neomezenými možnostmi, které mu poskytuje jeho čas. Jenomže mezi námi žijí i staří lidé, kteří jsou odkázáni na pomoc svých nejbližších. Ti závislosti seniora mohou zneužívat do té míry, že hovoříme o domácím násilí.

Celý článek: Čtěte zde